FACEFacebook, kullanıcılarına tanıdık bir özellik daha sağlıyor: Hashtag(#).

 

Wall Street Journal’da yer alan bilgiye göre, Twitter kullanıcılarının çok sık kullandığı bir özellik olan hashtag uygulaması, Facebook’un da dikkatini çekmiş olacak ki, şirket zaman tüneline ekleyeceği yeni özelliklere hashtag’i de eklemeyi düşünüyor.

 

Hashtag özelliği sayesinde, bir konu veya düşünce hakkında aynı fikre sahip olan milyonlarca kullanıcı popüler bir çatı altında toplanabiliyor. Bu sayede, kullanıcılar daha aktif paylaşımlarda bulunabiliyor ve tabii ki bu da belirli konuların izlenmesini kolaylaştırmaya yarıyor. Aynı zamanda hashtag uygulaması, Facebook kullanıcılarının sitede geçirdikleri zamanı arttırmayı da hedefliyor. Twitter’ın Facebook’a göre, daha açık bir ağ olduğu göz önünde bulundurulduğunda, hashtag uygulamasının, herkese açık olan gönderilerin miktarında da bir artışa yol açacağı düşünülüyor. Bu durum, gizlilik açısından iyi gözükmese de, Facebook, bu sayede bir kısım Twitter kullanıcısını Twitter’dan vazgeçirmeyi de başarabilir.

 

Facebook’un bu indeksleme çalışmasının ne zaman son bulacağı bilinmez ama yeni zaman tüneli tasarımıyla birlikte Trending Topics başlığı görürseniz şaşırmayın!

 

Kaynak:Milliyet

Leave a Reply