Sex and The City’nin stil ikonu olan Carrie Bradshaw sıradışı şıklığıyla modayı bir başka boyuta taşıyarak New York’lu yazar kimliğiyle bir çok kadının ikonu olmuştur. Giyim tarzının yön değiştirdiği dizi Sex and The City’den, dönemin en önemli ikonu haline dönen Sarah Jessica Parker günümüzde giydiği kıyafetlerden, yarattığı parfümlere kadar New York’a hiç gitmemiş, görmemiş birine bile New York’u yaşatabilir.

051210-Carrie-3-400

Giyim tarzından New York’lu bir kadının nasıl giyindiğini Sex and The City boyunca gösterilen karakteriyle Sarah Jessica Parker, günlük yaşantısında da aslında Carrie Bradshaw’dan çok farklı değil. Renkli giysiler, abartılı takılar… Ama asıl Carrie Bradshaw’u Carrie Bradshaw yapan dalgalı, rüzgarda dans eden saçlarıdır. Sex and The City’de aslında bir kadının en büyük tutkusunun dolap oldğunu görüyoruz. Sex and The City boyunca o dolaptaki kıyafetleri her bölüm her saniye inceliyoruz ve altı sezon ve iki film ardından gerçekten de moda hakkında bir bilgi sahibi olmak istiyorsak bakacağımız tek yer Carrie’nin dolabı olmalı. Bu dolapta sade bişi bulmak belki imkansızdır, ama kesin olan birşey varsa ordan çıkan neyi giyerseniz giyin gözler sizin üstünüzde olucaktır. Birinci örneğimiz Carrie Bradsaw’ın tütüsü. Sarah Jessica Parker’ı küçük bir balerine çeviren tütüsü Carrienin ruhunu çok net yansıtıtr.

 

Tütü Modası

Günlük hayatta belkide bir çoğumuzun ilk tercihleri arasında yer almasa bile Carrie Bradshaw ve arkadaşları, Sex and The City dizisinin bir bölümünde Carrie dolabını temizlerken buldukları tütü olan elbisesini “tütü modası” nın her zaman geçerli olduğunu ve mutlaka saklanması gereken kıyafetler arasında yer almasını belirtmişlerdi.

051210-Carrie-1-400 051210-Carrie-4-400 051210-Carrie-34-350

051310-Carrie-36-400

Giydiği günlük kıyafetlerde her zaman renkli olan Carrie siyahtan kaçınır. Bazen maskülen bazen de feminen tarzda gördüğümüz Carrie sarı kıvırcık saçlarıyla görünümünü her zaman mükemmeliyete götürür. Ayrıca Carrie’nin en büyük tutkusu, her kadın gibi, ayakkabılarıdır. Yarattığı bir çok renkli kombinasyonunun altından eksik etmediği şık topuklu ayakkabılar vede kıyafetinin üstünde aksesuar olarak kullandığı çiçeklerde Carrie Bradshaw için önemli unsurlardır.Renkli kıyafetlerini tamamlayan yüksek topuklu ayakkabıları hem boyunu uzatıp hemde birbirinden mükemmel modellerle onun görünüşünü tamamlar. “Here lies Carrie; she had two great loves and lots of shoes” (Carrie’nin iki büyük aşkı ve birçok ayakkabısı var) Carrie Bradshaw. Carrie’nin Sex and The City boyunca taşıdığı en önemli kıyafet kim ne derse desin tabikide Vivienne Westwood imzalı gelinliktir. Düğünden önce gördüğümüz birbirinden müthiş gelinlikler bir gelinin hayal bile edebileceğinden daha da güzellerdi. Oscar de la Renta, Dior gibi müthiş tasarımıcların elinden çıkmış gelinlikler Sex and The City’de bir düğün nasıl oluru gösterdi. Birçok kadın gibi modanın başkenti olan Paris’e aşık olan Carrie Bradshaw, Petrovsky ile Paris’de geçirdiği ilk gecesinde şifon Versace elbisesiyle romantik ve şık bir kadını temsil etmiştir.

051210-Carrie-2-400051310-Carrie-39-350051310-Carrie-44-400051210-Carrie-30-350

Leave a Reply