Benleriniz Sizin Hakkınızda Ne Söylüyor?

Her geçen gün, kadim zamanlarda insanların kendilerini ve çevrelerini anlamak için uyguladığı tuhaf yöntemlerden ya da mistik bilgilerden bir kısmı daha gün ışığına çıkıyor. Biraz boş zamanınız varsa ya da günlük rutinlerinizden sıkıldıysanız, siz de küçük bir araştırmayla pek çok ilginç bilgiyle karşılaşabilirsiniz. Şimdilik burçlara inananlarla inanmayanlar, doğum anında gezegenlerin insanı etkileyip etkilemeyeceğini tartışadursunlar; bizde sizinle benlerin karakteri yansıtıp yansıtmadığını inceleyelim.

55eafe3df018fbb8f8a4010a

Yüzümüzün konturu çizildikten sonra farklı yerlerine yerleştirilmiş, kimimiz çok sevdiği, kimimizin de “Keşke olmasaydı, acaba aldırsam izi kalır mı?” diye söylendiği benler aslında doğuştan geliyor ancak benlerin bebeklerde hemen fark edilemiyor olmasının sebebi benlerin sonradan gelişiyor olmaları.

  • İki kaşı arası “üçüncü göz” noktasında veya alın çakrasının hafif yukarısında beni olanlar
Aytaşı

Aytaşı

Bu kişiler sonsuz bir sezgi, kavrayış ve zekâya sahiptir. Bazen önyargılı davranışlar gösterebilirler. İnsanlara kuşkucu yaklaşırlar, sadece zekâlarını değil aynı zaman sezgilerini de kullanırlar. Tasavvufi inançlara sahip olabilirler. Maneviyatı maddiyata değiştirmezler. Dolunaydan etkilenirler, med-cezirde baş ağrısı oluşur.  Saygı ve sevecenlik onların vazgeçilmezidir. Berrak ve şeffaf renkleri severler. Sadeliği severler, gösteriş onlar için boş bir uğraştır. Uğurlu taşları Aytaşı ve Opal’dir. Gizem ve paranormal filmlerden hoşlanırlar.

  • Sağ kaşın altında bene sahip olanlar
Turkuaz taşı

Turkuaz taşı

Bu insanlar tutkuludur. Tutkuyu kendi aşkıyla yaşarsa pozitif bir etki uyandırır. Eğer tutkuyu, takıntı halinde yaşarsa o zaman obsesif durum da kendi bilincinin bile kontrol edemediği bir etki ile kompulsif tepkiler oluşturur. Sevgi ve aşkta aşırı derece kıskanç olurlar. Kıskançlık insanın doğasında yer almasına rağmen paranoid bir kişilik gelişimine sebep olabilir. Her zaman dışa vurmasalar da eleştirisel bakış açıları çok geniştir.  Çok iyi film ve kitap eleştirmeni olabilirler. Sol kaşın üzerinde beni olanlar biraz tembel olsalar bile duyguları ve kalpleri ile çalışırlar.   Arkadaş canlısı ve samimi duygular beslerler. Uğurlu taşları Turkuaz ve Firuze’dir. Korku ve psikolojik filmlerden hoşlanırlar.

  • Sağ kaşının üstünde beni olanlar

1167845_620x410

Entelektüel olmak ve elit yaşamak taraftarlarıdır. Hayatın kaliteli yönünden zevk aldıkları gibi lükse düşkün yapıları da vardır. Şiir yazmak ve şiirsel dinletilerden büyük bir haz alırlar. Kitap okumaktan hoşlanırlar. Daha çok kafe veya barlarda dostlarıyla görüşmekten hoşlanırlar. Onların vazgeçilmez bir alışkanlığı ise kahvedir. Kahve içmek onları rahatlatır. Cilt hastalıklarında egzamaya en çok yatkın olanlar sağ kaşı üzerinde benleri olandır. Uğurlu taşları Lapiz-lazuli ve Malahit’tir. Yeni çıkan filmleri takip ederler. Romantik ve fantastik filmlerden hoşlanırlar.

Malahit taşı

Malahit taşı

 

 

 

 

 

 

  • Sağ göz kirpiğinin altında yer alan bene sahip olanlar
Sugulit taşı

Sugulit taşı

Bu kişiler çok cömert ve paylaşımcıdırlar. Ailevi bağları derin bir sevgiyle örülü olup, kadınları anaç, erkekleri ise derin sadakat içerisinde ve duygusaldırlar. Sağ göz kirpiğinin altında beni olanlar eşlerini veya arkadaşlarını genellikle aldatmazlar. Güvenilir insanlar olmalarından dolayı derin ve yapılı ilişkileri vardır. Aynı zamanda hiçbir şeye gözleriyle görmeden inanmazlar. Kanıt ilkeleri gelişmiştir. Daha çok adliyede ya da hukuk birliği çatısı altında çalışırlar. Hâkim, savcı, avukat olurlar. Siyaset ve hukuk onlar için vazgeçilmezlerdendir. Uğurlu taşları Sugulit ve Sodalit’tir. Macera ve Polisiye filmlerini severler.

  • Burun kemiğinin üstünde göze yakın olan yerinde beni olanlar
Larimar taşı

Larimar taşı

Seyahat etmeye bayılırlar. Hem hayal güçleri çok gelişmiştir hem de devamlı üretken bir zekâya sahiptirler. Hep keşfetmek, bulmak ve aramak isterler. Hayal güçleri o kadar güçlüdür ki uyumadan önce bile hayal kurarak yaşarlar. Ütopya onlar için gerçekleşecek bir imgelemdir. Denizi çok severler. Hatta ellerinde olsa büyük bir gemiyle okyanuslara açılmak, insanları tanımak farklı uygarlıklara gitmek isterler. Daha çok tarihçi, denizci, kaptan, pilot, acente sahibi, postacı, dağcı, otobüs şoförü, antropolog, arkeolog ve gezgin olurlar. Doğayla iç içe yaşamak onlara huzur verir. Doğaseverdirler. Greenpeace üyelerinin çoğunun burunlarında “gezgin beni” de denilen bu bene rastlanmıştır. Ekolojik insanlardır. İmajinasyon, imgeleme ve zihinsel tasarlama konusunda müthiş derecede hassastırlar. Koku alma duyuları çok iyi gelişmiştir. İzcilik ruhları küçükken başlar. Onların uğurlu taşları Larimar ve Aquamarin’dir. Macera ve gezi filmlerini severler ayrıca belgeselleri kaçırmazlar.

  • Sol göz kirpiğinin altında buruna yakın olan yerde beni olanlar
Obsidyen taşı

Obsidyen taşı

Aşırı kıskanç yapılarıyla tanınırlar. Sorunları hile veya kurnazlık yoluyla halletmek isterler. Daha çok kumar ve şans oyunları oynamayı severler; emek dökmeden para kazanma hayalleri vardır. Onlar için ağlamak sadece bir silah ve aynı zamanda duygusal bir çekimdir. Menfi duyguları uğruna yapamayacakları pek az şey vardır. Çok sabırlı ve acayip derece kurnazdırlar. Pratik zekâları vardır. Onlar için hayran olmak yoktur, hayran bırakmak vardır. Yatırım meraklılarıdır. Borsa takipleri çok esnektir. Uğurlu taşları Obsidyen ve Oniks’tir. Komedi ve Romantik filmlerden hoşlanırlar.

 

  • Sol kaşının üstünde ben olanlar
Azurit taşı

Azurit taşı

Kusursuz bellek ve hafızaya sahiptirler. Kolay kolay hiçbir şeyi unutmazlar, kendileri yazar kendileri oynarlar. Siyaset ve diplomasi adamlarıdır. Grup hipnozu kurallarını iyi bilirler. Provokasyonları iyi yönetirler. Kitleleri iyi düzenler ve yönetirler.  Hitabet sanatları çok iyi, iletişim teknikleri muhteşemdir. Doğuştan önderlik yetileri olduğu gibi sonradan yönetici yapıları da gelişebilecek karaktere sahiptirler. Onlar için unvan statü ve mevki vazgeçilmez esaslardandır. Tek amaçları yönetmek ve yükselmektir. Hiyerarşik programa uygundurlar. Örgütsel yapıda söz sahibidirler. Parti ve örgüt yöneticileri, şirket veya holding yöneticiliği, başkanlık, amirlik ve koçluk mesleklerine soyunurlar. Uğurlu taşları Azurit ve Krizokol ‘dur. Politik filmler seyretmeyi severler.

  • Dudak üzerinde beni olanlar
Kalsit taşı

Kalsit taşı

Bağımsızlık ilkesini kendine ilke edinen ve bağımsızlık uğruna ölümü göze alan kişiliklerdir. Giyim ve kuşamında kendilerine ne yakışıyorsa onu giyerler. Transparan veya egzotik giyinmekten kaçınmazlar ya da gece onu dışarıya çıkmaktan alıkoyacak hiçbir korku taşımazlar. Yaşam anlayışını değiştirecek ya da onu ideolojik yapıda geliştirecek hiçbir siyasi olguyu tanımaz. Uğurlu taşları Florit ve Kalsit’tir. Egzotik ve otantik filmlerden hoşlanırlar.

 

Kaynakça

http://www.metafizikakademi.com/Konu.aspx?Id=302

http://i.hurimg.com/i/hurriyet/90/0x0/55eafe3df018fbb8f8a4010a

http://www.weloveshopping.com/shop/client/000053/mightygemandjw/MS0003NN.jpg

http://blog.isbiliravm.com/resimler/sifali-dogal-taslar/Turkuaz-tasinin-gercek-oldugunu-nasil-anlariz.jpg

http://im.haberturk.com/2015/12/16/ver1450264930/1167845_620x410.jpg

https://65.media.tumblr.com/ebfdf1f85fc28a17e97e6232adb1b1b7/tumblr_nsfa85DABF1tzfotko1_500.jpg

http://www.ecenindunyasi.com/resimler/sugulit-tasi-faydalari-1.jpg

http://www.healingcrystals.com/images/larimar%20slab3.jpg

http://www.reikiyasam.com/images/stories/obsidyen1.jpg

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b5/Azurite-velvet-beauty.jpg/220px-Azurite-velvet-beauty.jpg

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f1/CalcitePau.jpg/250px-CalcitePau.jpg

 

Leave a Reply