Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi sahnesi, bu perşembe ve cuma, güzel bir oyuna ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bilgisayar Mühendisliği son sınıf öğrencisi Ceren Turhan‘ın oyunu “Sirens of Lachesis”i kaçırmayın!

 

Bilgisayar Mühendisliği son sınıf öğrencisi olan Ceren Turhan aynı zamanda İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde yan dal yapıyor ve bu dönem sonunda mezun olmaya hazırlanıyor.

Bilgisayar Mühendisliği son sınıf öğrencisi olan Ceren Turhan aynı zamanda İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde yan dal yapıyor ve bu dönem sonunda mezun olmaya hazırlanıyor.

Ceren Turhan’la yaklaşık bir sene önce Edebiyat Topluluğu’nun haftalık toplantılarında tanışmıştım. Topluluğun toplantılarını genellikle İİSBF veya Hukuk Fakültesi öğrencileri takip ediyordu ama, arada Ceren gibi mühendislik fakültesinde olup, edebiyata çocukluktan kalma bir ilgi duyan kişiler de vardı. Başlangıçta Ceren’in ilgisini sadece böyle sanmıştım. Ancak sonra fark ettim ki karşımda, edebiyatın her alanıyla, özellikle de tiyatroyla ilgilenen, oldukça donanımlı biri var. Şimdi, bu benzersiz zekanın ürünü sahneye taşınıyor.

Sirens of Lachesis İngiliz Dili ve Edebiyatı ile Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümlerinin ortak çalışmasıyla sahnelenecek. Ceren Turhan, oyunun hem senaristi, hem yönetmeni, hem de oyuncusu! 12 Aralık Perşembe ve 13 Aralık Cuma günlerinde, saat 18.00‘de MSSF sahnesinde gerçekleşecek oyuna giriş ücretsiz. Oyun biletlerine kapıdan ulaşmak mümkün. Sadece prova fotoğraflarına bakarak bile bizleri güzel bir oyunun beklediğini söylemek mümkün. Hem büyük emeklerle hazırlanan bu oyuna destek olmak, hem de genç bir yazarın kaleminden başarılı bir oyun izlemek için bu oyunu kaçırmayın.

Sirens of Lachesis, 12-13 Aralık 2013 tarihlerinde MSSF Tiyatro Sahnesi'nde sergilenecek. Girişler ücretsizdir, biletler kapıda verilecektir.

Sirens of Lachesis, 12-13 Aralık 2013 tarihlerinde MSSF Tiyatro Sahnesi’nde sergilenecek. Girişler ücretsizdir, biletler kapıda verilecektir.

 

Leave a Reply