duo carmesi4a

Nurlan Bağırov ve Çiğdem Çilesiz’den oluşan “Duo Carmesi” 28 Şubat Perşembe günü (bu akşam) Bilkent Konser Salonu’nda bir resital verecek. Resital UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin  “Okul Öncesi Eğitiminin Güçlendirilmesi” projesi yararına gerçekleştiriliyor.

İkili  Astor Piazzolla’nın tangolarını seslendirecek. Arjantin tangolarının yenileyicisi olarak ün kazanan Astor Piazzolla (1921-1992), çağdaş müzik tekniklerinden ve caz sanatından yararlanarak “Tango Nuevo- Yeni Tango” olarak nitelenen dans müziği sentezini geliştirmiştir. 300’den fazla tango yazan Piazzolla, tango müziğini şöyle tanımlamıştır: “O benim için her şeydir: Bir duygu, bir dans, bir ritm, bir yaşam biçimi, bir argo dili, bir din, bir yasa… Yapısı açısından sıkı bir form sergilemesine karşın, tango benim için doğaçlama sağlayan zengin bir müziktir.”

Programda yer alan Astor Piazzolla tangolarının iki piyano düzenlemeleri  Pablo Ziegler tarafından yapılmıştır.  Pek çoğu Türkiye’de ilk kez seslendirilecektir.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin  “Okul Öncesi Eğitiminin Güçlendirilmesi” projesi yararına gerçekleştirilen Duo Carmesi Resitali 28 Şubat Perşembe günü Bilkent Konser Salonu’nda saat 20.00’de başlayacak. Biletler www.mybilet.com adresinden temin edilebilir. Konserden bir saat önce Tunus Caddesi ve Milli Kütüphane’den hareket eden ücretsiz servisler izleyicileri Bilkent Konser Salonu’na ulaştıracaktır.

Bilkent Konser Salonu Gişesi Tel: 290 1775         www.bso.bilkent.edu.tr

Leave a Reply