sadri alışık

Son dönemde merakla beklenen ve konuşulan 20. Sadri Alışık Ödülleri artık sahiplerini bekliyor. Adayların olduğu listede birbirinden yetenekli oyuncuların olduğu göze çarpıyor. Kazanan adaylar, 4 Mayıs’ta MKM Attila İlhan Salonu’nda olacak törenle ödüllerini alacaklar.
Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri, bu sene 20. kez sahipleriyle buluşacak. Gelin, ilk olarak ‘Özel Ödüller’e bakalım:
‘Çalsın Sazlar’ ve ‘Yağmur Kıyamet Çiçeği’ filmleriyle Engin Hepileri, ‘Ayhan Işık Özel Ödülü’ne; ‘Mavi Dalga’ filmi oyuncuları Albina Özden, Ayris Alptekin, Begüm Akkaya ve Nazlı Bulum ile ‘Sivas’ filmindeki rolüyle Doğan İzci, ‘Ekrem Bora Umut Veren Oyuncu Ödülü’ne layık görüldü.

Ayberk Pekcan, Demet Akbağ, Haluk Bilginer, Melisa Sözen, Nadir Sarıbacak, Nejat İşler, Serhat Mustafa Kılıç ve Tamer Levent, ’20. Yıl Sinema Seçici Kurul Üstün Performans Ödülü’nü aldı.
Ayla Algan,’Çolpan İlhan Sanata Değer Katan Kadınlar Ödülü’ne; Özlem Öçalmaz, ‘Seçici Kurul Umut Veren Oyuncu Ödülü’ne; Salih Bademci ve Güneş Sayın, ‘Seçici Kurul Drama Özel Ödülü’ne; Tuğrul Tülek ve Gizem Erdem, ‘Seçici Kurul Komedi, Müzikli Oyun ya da Müzikal Özel Ödülü’ne;
Genco Erkal, ‘Seçici Kurul Üstün Performans Ödülü’ne değer bulundu. Bir başka önemli ödül olan ‘Onur Ödülü’, değerlendirme sonucuna göre Selma Güneri ve Yusuf Sezgin’e verilecek.
ödül

Zuhal Olcay’ın jüri başkanlığını yaptığı sinema ödüllerinde; Büşra Pekin, Gupse Özay ve Leyla Lydia Turgutlu, müzikal ya da komedi dalında ‘Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu’ adayları olurken, erkeklerde ise ‘En Başarılı Erkek Oyuncu’ ödülü için, Cem Yılmaz, Engin Günaydın ve Şevket Çoruh’u aday listesinde görmekteyiz. Aynı grupta, ‘Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu’ ve ‘Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu’ adayları; Füsun Demirel, Tülin Özen ve Zerrin Tekindor, Cezmi Baskın, Çağlar Çorumlu ve Zafer Algöz oldu.

Adaylar ve ödüller arasında benim en çok dikkatimi çeken kategori, dram dalında ‘Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu’ ödülü oldu. Adaylara bakarsak eğer; yetenekli ve güzel üç kadın görüyoruz: Ahu Türkpençe, Farah Zeynep Abdullah ve Nurgül Yeşilçay’ın her birinin bu ödülü hak ettiğini düşünsem de, seçileni merakla beklemekteyim.

Bana göre, burada belirttiğim adayların her biri ayrı yetenekte ve özellikte olan oyuncular; fakat hepsinin ortak noktasını başarı ve kendilerini kanıtlama olarak görüyorum. Siz de oyunculuğu, oyuncuları ilgiyle takip ediyor ve ödüllerin değerli olduğunu düşünüyorsanız; 4 Mayıs günü olacak bu güzel töreni kaçırmamanızı öneririm.

 

[box_light]

Kaynakça:

http://www.haberturk.com/kultur-sanat/haber/1068325-20-sadri-alisik-odulleri-sahiplerini-bekliyor

http://www.ntv.com.tr/sanat/20-sadri-alisik-sinema-ve-tiyatro-oyuncu-odulleri-sahiplerini-buluyor,rJhoG3HpHk6KLLHNtRBFhA

[/box_light]

 

Leave a Reply