Politik Düşünce Tartışma Etkinliği ve Film Gecesi

Bilkent Üniversitesi yakın tarih, siyaset ve toplumsal olayları araştırma ve tartışma platformu Politik Düşünce Kulübü bayram sonrası 3 gün içinde 2 farklı etkinlik ile katılımcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

PDK Tanışma

PDK Tanışma Toplantısına yaklaşık 200 Bilkent Öğrencisi katıldı.

Politik Düşünce bayram dönüşü ilk olarak bir PDK ritüeli haline gelen, her hafta büyük katılımlarla oldukça verimli bir şekilde gerçekleşen haftalık tartışma etkinliğini gerçekleştirecek.  8 Ekim Çarşamba günü saat 17:40‘da BZ-07′de düzenlenecek olan etkinliğin konusu “Demokrat Parti ve 1960 İhtilali” olacak.  Akademik danışman Dr.İlker Aytürk ve başka sürpriz konukların da katılacağı etkinliğe ilginin yine yoğun olması bekleniyor.

Demokrat Parti 27 Mayıs’a giden süreçte hangi hataları yaptı? 
Tek parti iktidarı sonrası Halkçı-Demokrat ayrımı nasıl oluştu?
Askerin Demokrat Partiye tavrını neler şekillendirdi?
27 Mayıs İhtilali hangi sonuçları doğurdu ve bu sonuçlar günümüzü hala nasıl etkiliyor? 

Bugünün siyasi ortamını anlayabilmek için asla gözardı edilmemesi gereken, demokrasi tarihimizin her yönüyle odak noktasında bulunan bu dönemi; saygın, bilimsel ve tarafsız bir ortamda ve PDK farkıyla irdeleneceği etkinliğe tüm Bilkent davetli.

Ardından 10 Ekim Cuma gecesi bu sefer Film Gecesi etkinliği ile katılımcılarıyla buluşacak olan Politik Düşünce Kulübü; “2. Dünya Savaşı filmleri”  konseptiyle birbirinden değerli yapımları izleterek, gelenlerin keyifli bir gece geçirmesini sağlamayı planlıyor. Film Gecesi boyunca patlamış mısır, çiğ köfte ve içecek ikramı da yapılacak.

Sinema tarihine damga vuran filmler, bu film gecesinde sizlerle buluşacak:

images

 

Çizgili Pijamalı Çocuk 220px-Inglourious_Basterds_film_posteri

             

                                    Soysuzlar Çetesi

 

 

 220px-Schindler's_List_movie

Schindler’in Listesiindir

 

 

                                  Ve Piyanist…

Hızını düşürmeye hiç niyetli olmayan PDK sonraki haftalar içinde sürpriz etkinlikler planlıyor. Dönemin başlamasıyla birlikte kurumsal yapısını genişleten ve bünyesine yeni gönüllüler kazandıran Politik Düşünce geçen sene olduğu gibi bu sene de yakın tarih, siyaset ve toplumsal olayların nabzını Bilkent’te tutacağa benziyor.

 

 

 

Leave a Reply