İletişim Sorunlarımızı Çözmek Adına İlk Adım: Networking Semineri

Neredeyse hepimiz her gün birçok yeni insanla tanışıyor ve bu insanlarla iletişime geçmek zorunda kalıyoruz. Kimileri çok istekli ve cana yakın iken bazı insanlar çekingen olabiliyor. Günlük hayatımızda yaşadığımız ani karşılaşmalarda ya da tanışmalarda gerçekleşen iletişim, bizim bu konudaki tercihlerimizi açıkça ele verebiliyor. İş hayatına koşar adımlarla ilerlediğimiz bu günlerde, meslek sahibi olmakta bizim için en önemli etkenlerden biri eriletişim. Bu günlerde tanıştığımız insan sayısı kısa bir zaman sonra çok daha artacak ve iş hayatındaki pozisyonumuzu belirlememizde önemli bir rol oynayacaktır. “Gel tanışalım önce ama usulünce.” cümlesi bizlere bu konularda fikir verse de, günlük ve profesyonel hayatlarımızdaki iletişimimizi geliştirmek, hatta belki de onlara nasıl şekil verebileceğimizi anlamak adına Kariyer Merkezi’nin organize ettiği Business Networking Akademi Kurucusu Ertuğrul Belen’in Networking semineri büyük bir fırsat. 10 Mart 2015 tarihinde, FFB-22’de, 17.30 – 19.00 saatleri arasında gerçekleşecek olan seminer ayrı ayrı her bireyin farklı kazançlar sağlayabileceği bir ortam olacak. Seminere katılanlar arasında çekilişle belirlenen kişilere Ertuğrul Belen’in Networking kitabı hediye edilecektir.

Galatasaray Lisesi ve Wisconsin Üniversitesi mezunu olan Ertuğrul Belen, sonuç odaklı etkin iş ilişkilerini geliştirmek ve iş dünyası başta olmak üzere birey ve kurumların hedeflerine yönelik iş ağı stratejilerini tasarlama  vizyonuyla Business Networking ertAkademi®’yi kurmuştur. Bugüne kadar 50 binin  üzerinde profesyonele Türkiye’de bir ‘ilk’ olan Speed Networking® yaptırmış olan ve  uygulamalı Networking eğitimleri vermiş olan Belen, Networking’i Tanışma,  Tanıştırma ve Tanınma Sanatı olarak tanımlamaktadır. Bu tanım doğrultusunda    Networking Tanışma, Tanıştırma ve Tanınma Sanatı kitabının yazarı olan Ertuğrul  Belen aynı zamanda Girişimciliğin Altın Kuralları kitabının ortak yazarıdır. Bunların  haricinde, GYIAD (Genç Yönetici ve İş adamları Derneği) Başkan Yardımcısı, Etohum  Melek Yatırım Ağı Ekip Üyesi ve Pioneer Festival ve Global Girişimcilik Haftası  İcra Kurulu üyesidir. Uzun yıllar General Motors, PWC ve Natuzzi gibi uluslararası  firmalarda üst yönetim danışmanlığı yapan Ertuğrul Belen, Divas Diamond yönetici  ortağıdır.

Doğru ve sağlıklı iletişimin hayatımızı devam ettirmek adına dahi ne kadar önemli olduğunu düşündüğümüzde, Ertuğrul Belen’in Networking semineri kaçırılmaması gereken bir fırsat.

Leave a Reply