Etkinliklerin Buluşma Noktası: SERUVENT.COM

 

Untitled-1

Her yeni yılda içimizde oluşan ajanda alma, duvara asılacak bir takvim alma, not defteri alma gibi hevesler genelde uçuk fiyatları görünce gerçekleşmez; gerçekleşenler de hevesi alınana kadar devam eder ve iş en son notları telefona kaydetmeyle sonuçlanır. Bu gerçeklerin yanında başka bir gerçeklik daha var ki şüphesiz hepimiz bunu yaşamışızdır. Üniversiteye gelir gelmez oryantasyonda okulda bulunan bütün kulüplere adını yazdırıp ve çoğunun tanışma toplantısını kaçırmak. Bu şekilde başlayan süreç GE-250 dersine kadar herhangi bir kulübe üye olmayıp sonra da puan kaygısıyla acele edip ilgi alanı olup olmadığına bakmadan pek çok etkinliğe koşturan, en çok zevk alacağı etkinlikleri de tarihi geçtikten sonra fark edip üzülen ya da istediği iki etkinliğin aynı güne konulmasından muzdarip kararsız ve mağdur öğrencilerle devam eder. Peki biz bunu neden anlatıyoruz? Çünkü SERUVENT bu sorunları ortadan kaldırıyor! SERUVENT, Bilkent’ten başlamak üzere tüm kulüpleri tek bir çatı altında buluşturarak bir ilke imza atıyor! Etkinlikleri seç-beğen-al dedirtecek bir takvim panosu üzerinde her an hazır bir hale getiriyor  ve böylece etkinlik afişlerinin fotoğraflarını çekerek bunları galerilerinde kaybeden öğrencileri rahatlatıyor.

SERUVENT’le birlikte kulüp yöneticileri etkinlikleri için uygun olan günleri görebiliyor ve gerekirse benzer etkinlik düzenleyen kulüplerle kolayca irtibata geçebiliyor. Ayrıca öğrenciler tüm aktivitelerin yerini, tarihini, saatini, puanını ve eğer etkinlik ücretliyse ücretini tek bir kaynakta görüp daha rahat bir planlama yaparak kendisi için en yararlı olabilecek etkinlikleri seçip onlara katılma şansı buluyor. Tanışma toplantısını kaçırdıktan sonra güç bela aracılar bularak ya da kulübün peşine düşerek kulübe üye olabilme derdi de SERUVENT üzerinden kulübe yollayacağınız üyelik talebiyle son buluyor. Şimdilik Bilkent’te bulunan kulüplerle başlayan SERUVENT, Ankara’daki diğer üniversitelere daha sonra da diğer şehirlerdeki üniversitelere yayılmayı planlıyor. Bunun yanı sıra dernek, vakıf gibi kurumların da etkinliklerini tek bir çatı altında toplamak planlar arasında.

Siz de kültürlü, dopdolu, eğlenceli bir üniversite hayatı diliyor ama bunun için gerekli fırsatların olmamasından şikayette bulunuyorsanız, tanışma toplantıları da size göre değilse, ben kulüplerin ayağına gitmem, kulüpler benim ayağıma gelsin diyorsanız seruvent.com‘ u sık kullanılanlara eklemeyi unutmayın!

atalar

Leave a Reply