Kostümleri Çekin, BU’CON Geliyor!

Okulumuzun yaz tatilinde de boş durmayan güzide birkaç kulübü bir araya gelerek yeni döneme bomba gibi düşecek bir etkinlik oluşturdular: BU’CON 2016!

15-16 Ekim tarihlerinde üniversitemizde gerçekleştirilecek olan etkinlik cosplay yarışması, konsol oyunları, e-sports turnuvaları, fantasy role playing (frp) ve treasure hunt (hazine avı) gibi aktiviteler içerecek. 

Biz Bilkentliler hep kendi geleneksel cosplay etkinliğimiz olsun istemiştik. Geçen dönem Mayfest’te nihayet ilk cosplay yarışmamızı düzenleyebildik. Yarışmada sunuculuk görevini üstlenmiş olduğum etkinliğin gerçekten çok eğlenceli geçtiğini gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Katılım beklenenin üstündeydi ve yarışmacı arkadaşlar gerçek anlamda çok başarılıydı. Bu etkinlikteki başarının üstüne elbette daha büyük bir tanesi ile arkadaşlarımızın karşısına çıkma gayesi ile dolduk. Cosplay yarışması Bilkent’in dört kulübü tarafından düzenlenmişti: Bilkent Medya Topluluğu, Bilkent Doğu Asya Topluluğu, Bilkent E-Sports Topluluğu ve Parkour Bilkent. BU’CON da yine aynı ekip tarafından düzenleniyor, üstelik aileye beşinci bir kulüp daha katılıyor: Bilkent Ravens. Kulüpler gerçekten başarılı bir etkinlik sunabilmek için çalışmalarına çok önceden başladı. Biz de BU’CON’u çok geç olmadan duyurmak istedik, ne de olsa iyi bir cosplaycinin kostümünü yapması zaman alır.

Etkinlikle ilgili detaylar dönemin başlamasının ardından daha da netleşecektir, şimdilik bilinen önemli hususlardan bir tanesi BU’CON’un dışarıdan misafirlerin katılımına açık olacağı. Ekip olarak hazırlanacak olan kişiler çoktan etkinliğin Facebook sayfasında kim olarak geleceklerini bildirmeye ve kıyafet hazırlıklarını yapmaya başladılar, bizden söylemesi!

Hareketli geçen yaz aylarını geride bırakırken, yavaş yavaş derslerle boğuşmaya başlamışken sınav maratonu öncesi BU’CON sanıyoruz herkese ilaç gibi gelecek. Bu havalar soğumadan ve herkes ders çalışmak için evine ya da yurt odasına kapanmadan önce belki de son büyük eğlence şansı. Herkesi 15-16 Ekim tarihlerinde bekleriz!

Etkinliğin Facebook sayfası için tıklayabilirsiniz.

geçen seneki cosplay yarışmasından kareler

Leave a Reply