1

Geçtiğimiz Cuma Ankaralılar samimi bir ses ve sıcak bir gülüşle keyifli bir gece geçirdiler.  2. albümünün ardından Ankara’da ki ilk konserini veren Birsen Tezer  dinleyicileri tabiri yerindeyse kendinden geçirdi.  Büyük bir kalabalığın eşlik ettiği Birsen Tezer ‘in Ankara’da bu kadar büyük bir dinleyici kitlesi olduğunu bilmiyordum doğrusu. Konser mekanındaki kalabalık oldukça renkliydi.  50-60 yaşlarındaki teyzelerde oradaydı, 20’li yaşlardaki üniversite öğrencileri de…  Bu kadar farklı rengi bir araya getirmek anca Birsen Tezer gibi nadir seslerin başarabileceği bir durum aslında.

ÇOK TATLISIN!

Konser sırasında eski ve yeni albümden pek çok şarkı seslendiren sanatçının sahnede yüzünü kızartan anlar da olmadı değil! Dinleyicilerin arasından çıkan “Çok tatlısın”, “Çok güzelsin” gibi övgü seslenişleri karşısında Birsen Tezer utangaç bir kız çocuğu edasındaki içten ve mütevazi  gülümseyişle karşılık vererek, seyircileri bir kere daha kendisine hayran bıraktı.

 

big busYENİ BİR SOLUK

Biraz da konserin gerçekleştiği yeni açılan THE BIG BUS 1982’den bahsetmek istiyorum sizlere. Ankara için yeni ve taze bir nefes bu mekan. Kaliteli konser mekanı eksikliği çeken Ankara için geç kalmış bir mekan bile denilebilir. Passage, Eski Yeni gibi mekanların sahip oldukları havalandırma, müzik sistemi ve dinleyici kapasitesi gibi sorunlar yüzünden  bence başarılı mekanlar değil konser organizasyonları için. Bundan 3 yıl önce açılan Jolly Joker’in,  Ankara’nın  tüm konser ihtiyacını karşılayabildiğini de düşünmüyorum . The Big Bus 1982 ise hem konumu, hem büyüklüğü hem de yüksek tavanının sağladığı ferah atmosferi nedeniyle başarılı bir mekan olmuş. Farklı dekorasyonu ve kırmızı iki katlı otobüsten konser izleme imkanı sunması ise mekana  farklı bir karakter kazandırıyor.

 

 

Mekandaki fiyatlara biraz değinmek gerekirse biralar 7.5-15 TL arasında değişiyor. Votka çeşitleriyse 12-15 TL arasında. 25 TL’lik konser biletini biraz fazla bulsam da Birsen Tezer için değer diyenlerdenim kesinlikle.

Bakalım The Bİg Bus 1982 farklı atmosferiyle önümüzde ki günlerde bizi kimlerle buluşturacak.

 

Leave a Reply