Ertuğrul Gazi’nin Hanımının Bilkentli Olduğunu Biliyor muydunuz?

Diriliş-Ertuğrul-halime-el-aziz-ile-evlenecek-miBeğenilen dizi Diriliş “Ertuğrul”u hepimiz biliyoruz. Peki, Ertuğrul Gazi’nin zevcesi Halime Sultan’ın Bilkentli olduğunu biliyor muydunuz? Sizlere Halime Sultan’ı canlandıran ve güzelliğiyle adından söz ettiren yetenekli oyuncu Esra Bilgiç’i tanıtmak istedik.

Dediğimiz gibi, öncelikle o bir Bilkentli, Bilkent Uluslararası İlişkiler’den. Hacettepe Üniversitesi Arkeoloji bölümününden sonra burada eğitim aldı. Ankaralı. Ayrıca oldukça genç bir oyuncu. 14 Ekim 1992 doğumlu. Bu genç yaşında Diriliş “Ertuğrul” gibi büyük bir projede yer alma başarısını göstermesi gelecekte adından daha çok söz ettireceğinin delili. Esra Bilgiç’i çoğu hayranı “duru, saf güzellik” olarak betimliyor. Gerçekten de iri gözleri ve kalın kaşlarıyla kendine hayran bıraktıran bir Anadolu kadını güzelliğine sahip. Güzelliğinin yanı sıra, ilk televizyon deneyimi olmasına rağmen Diriliş “Ertuğrul”da gösterdiği oyunculuk da çok beğeni topluyor. Öyle ki, sırf dizi için özel olarak ata binme dersleri almış Esra Bilgiç. Oyuncunun ayrıca moda tasarımı ile de ilgilendiği biliniyor.

8 Aralık 2014’te TRT 1’de yayına başlayan dizide Esra Bilgiç’in karakteri Halime Sultan, Ertuğrul Gazi’nin Hanımı. Ertuğrul Gazi’yi ise Engin Altan Düzyatan canlandırıyor. Güzel ve yetenekli oyuncuya hayatında başarılar diliyor ve merakla sonraki projelerini de bekliyoruz.

esra-bilgiç-resimleri

Kaynaklar:

http://www.gayesokmen.com.tr/

http://www.biyografi.info/

Leave a Reply