Erkek Doğsaymışım da Başbakanım Rahat Uyusaymış !

erd09

Türkiye Cumhuriyetinin bir bayan vatandaşı olarak son günlerde kafam hiç rahat değil.

Türkiye İstatistik Kurumunun yaptığı ”Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’’ sonuçlarınca ben dahil olmak üzere ülkemizde 37 671 216 bayan bulunmaktadır.

Bu da demek oluyor ki Sayın Başbakanımın neden uykusuz geceler geçirdiği belli!

37 671 216 bayanın namusunu düşünmek, onu korumayı kendine görev bilmek,çok zorlu bir olay olmalı. Sonuçta normal bir Türk erkeği en fazla eşini,bacısını,kızını düşünür. Şuan yaptığımız kıyaslamada ise milyonları kullanıyoruz.

Hiç bu açıdan bakmamıştınız değil mi?

Bizde oturmuş burada aval aval Sayın Başbakan neden sağlık problemi yaşıyor diye düşünüyoruz. Doktorlar avaz avaz bağırıyor:

-Günde en az sekiz saat uyku şart!

Sayın Başbakanda belli ki değil sekiz saat,sekiz saniye gözünü kırpamıyor.

Oysa Başbakan olmadan önce ne kadar sağlıklıydı.Eşi ve iki kızını düşünmek uykularını kaçırmıyordu. Günde sekiz saat uykusunu uyuyup hayatına sağlıklı bir şekilde devam ediyordu.Şimdi birde biz çıktık başına. İyi mi!

Bir bakıma beni mutlu da ediyor,Sayın Başbakanın beni bu kadar düşünmesi. Tam da bu durum aslında bizi gerçekten önemsediğini fakat bize güvenmediğini gösterir. Kendi adıma konuşuyorum, uykularınız kaçmasın. Biz sadece ders çalışıp kahve içiyoruz.Merak etmeyin asla gazoz içmeyiz.

yazarlarin-gundemi-kizli-erkekli-ogrenci-evlerie942ec809062f686dc92

Penguen dergisinin son sayısının kapağı.

Bir bakıma da üzüyor beni. Sayın Başbakanın bize güvenmemesi demek orana vurulduğunda Türkiye’nin %49,8 ine güvenmediğini gösterir. Demek ki en sevdiği sayı 50.Yüzde elliyi evde tutuyor.Yüzde elliye güveniyor.

Bu noktadan itibaren kendisini empati kurmaya davet ediyorum.

En son seçimlere bakarsak %49,83 gibi bir oran görüyoruz. Yani Türkiyenin %49,83ü ona güvenmiş.Biz artık bu yüzdeyi ‘evde zor tutulan yüzde’ olarak adlandırıyoruz. Onlar evde kızlı erkekli oturabilirler.Başbakanımın onlara güveni sonsuz.

Zaten artık taraf tutsun tutmasın herkesin tahmin edeceği gibi,onların evini polis basmaz.Çünkü Türk Polisi Sayın Başbakan kime güvenirse ona güvenir.Hatta Başbakan polisine güvenmesin.Onlarında kendilerine güveni kalmaz.Kimsenin yaşam tarzına karışılmıyor olabilir fakat,özgüven eksikliği yaratılıyor.

Hayır hayır, konuşmamız gereken şeyler bunlardan ibaret değil.

Türkiye’de gün yüzüne ısrarla çıkarılmayan şeyler var. Tek düşünülmesi gerekenler bayanların namusu değil.Üstüne bir çok film çekilmiş yine de izlenip geçilmiş, kimi zaman gazetelerin küçük bir köşesini kaplamış,kimsenin dilinin varmadığı acı gerçeklerde var. Çocuk Islah Evlerindeki sessiz çığlıklar…

dsc0224-4

Sayın Başbakan, uykularınızı biraz daha kaçırıyorum fakat,tek düşünmeniz gerekenler sevgili ülkemizin bayanları değil.

Sadece ıslah evlerinde de değil Türkiye’nin her yerinde yaşanabilir bu olaylar.Bizim yerini bilmediğimiz,duymadığımız nerelerde kim bilir… Fakat gündemimiz kızlı erkekli öğrencilerin neler yaptıkları. Onları kim duyabilir?

Türkiye’nin Cumhuriyetin kuruluşundan beri gelişmekte olan bir ülke olarak kalması da buna bağlanabilir.Biz olmayan şeylere o kadar takıldık ki yıllarca,bunlar üstüne bir ülke inşa etmeye çalıştık. Sağlam bir ülke. Fakat kimisi tesisatını düzgün yapamadı.Kimisi ucuz demir kullandı. Bazıları da eksik parça kullandığını bizimle paylaşmadı.

Başbakan öğrencilerin kızlı erkekli kalıyor olsa bile neden kaldığını sorgulamadı. Yalnızca ”olmaz” dedi. Öğrencilerin öğrencilik hayatında maddi manevi yaşadığı zorluklara değinmedi bile.Yurtların bakımsızlığına,pahalılığına,öğrenciye ev vermeyen ev sahiplerine…

İlk kez 3’e 2 bir eve baskın yaptılar. Ve bu haber yayınlanırken de konu dağıtılmaktan geri kalınmadı.

-Manisa’dan başlaması Arınç’a mesaj mı?

İşte Türkiyeden şimdilik böyle.Ben 18 yaşında görüyorum bütün bunları. Sahi Başbakan mı olsam?

[box_dark]Kaynakça[/box_dark]

http://www.tuik.gov.tr/PreHaberBultenleri.do?id=13458

http://www.evrensel.net/haber/71498/yazarlarin-gundemi-kizli-erkekli-ogrenci-evleri.html#.UoYyJ9K-1cY

http://www.fotografplatformu.org/parmakliklar-ardindasinop-cezaevi-cocuk-islahevi/

http://www.cnnturk.com/2013/guncel/11/10/kizli.erkekli.evi.polis.basti.ceza.yazdi/730360.0/

http://tr.wikipedia.org/wiki/Recep_Tayyip_Erdo%C4%9Fan

http://www.amerikaliturk.com/news/guncel/52383-erdogana-twitterda-kizli-erkekli-tepki/

http://blog.radikal.com.tr/Sayfa/erdoganin-gundemi-turkiyenin-sorunu-38997

Leave a Reply