GazeteBilkent Spor Yazarları FB-BJK Derbisini Yorumladı

[box_dark]Eren Koca[/box_dark]

[box_light]

ErenLigin henüz 13. haftasında ölüm-kalım maçı, tamam-devam maçı gibi tabirler kullanmayı futbolun ruhuna aykırı olarak görüyorum ancak Beşiktaş için bu maç sadece bir puan mücadelesi olmayacak. Bir takım ve teknik direktör için derbi kazanmak moral motivasyon açısından çok önemlidir. Bu nedenle Biliç ilk derbi galibiyetini Fenerbahçe deplasmanında alabilirse bu kalan haftalarda Beşiktaş’a tahmin edilenden çok fazla şey katacaktır.

 

Fenerbahçe’nin form durumunu göz önüne aldığımızda ve ev sahibi olduğunu da hesaba kattığımızda favori Fenerbahçe demek yanlış olmaz. Ancak Beşiktaş orta sahasının son haftalardaki performansı ve Emre’nin devreyi kapatarak bu maçta oynamayacak olması nedeniyle Fenerbahçe’nin sanıldığı kadar favori olmadığını düşünüyorum. Beşiktaş Gökhan Gönül ve Caner Erkin’in verimliliğini azaltabilirse maçı kazanması hiç de sürpriz olmaz.

 

[/box_light]

[box_dark] Işıl Vural[/box_dark]

[box_light]

Işıl

Beşiktaşlı olarak gönlüm bizden yana olsa da realist bakarsak Fenerbahçe’nin psikolojik olarak üstünlüğü çok net görülüyor. Emre’nin yokluğu Fenerbahçe’yi etkileyecektir. Bunun yanında Beşiktaş’ın evinde oynamaması ve ligdeki istikrarsızlığı da dezavantaj. Beşiktaş Konyaspor maçındaki azimle oynarsa Fenerbahçe karşısında öne geçme şansı olacaktır. Ancak bunun için tüm oyunculardan tam performans alınması gerekiyor zira bu derbi puan farkının açılması bakımından Beşiktaş için hayati önem taşıyor. Fenerbahçe ise rakibini asla küçümsememeli ve bir anlık rehavete kapılmamalı. İki taraf açısından da yapılacak en ufak hatalar bile skoru anında değiştirebilecek tehlikede olacak.

 

 

 

[/box_light]

[box_dark]Nazlı Hilal Kaya[/box_dark]

[box_light]

Nazlı-2Fenerbahçeliyim. Ligde lideriz, iyi hoş ama içimde kötü bir his var. Çok kötü bir his değil ama en azından kötü bir his. Evimizdeki son derbi, alalım o zaman diyorum ama kötü hissetmeye devam ediyorum. Emre sakatmış, Ersun Hoca, Egemen’le tartışmış falan… Aman diyim…

Tüm kötü hislerim bir yana, biz Kadıköy’de bu maçı vermeyiz. Maç 3-1 biter. Beşiktaş’da tek golün sahibi Fernandes olur. Sarı kartlar havada uçuşur ama zevkli maç olur. Maç öncesi temennim yarın cidden temiz futbol* izleyelim.

İyi oynayan kazansın…

Ya da Fenerbahçe iyi oynasın, Fenerbahçe kazansın.

*temiz futbol: Emre’nin sakatlığı nedeniyle tertemiz olması umulan futbol.

 

[/box_light]

Leave a Reply