Dikkat! Sırt Çantaları Geri Döndü

Çanta satın almak neredeyse her kadının büyük bir tutkusudur. İtiraf edelim hepimizin dolabında alıp yüzüne bakmadığımız ama bir yandan da severek kullandığımız pek çok çanta mevcut. Ben de aynı şekilde çanta satın almak için kendime bahaneler üretip dururum. Okulların açılacak olması da yeni bahanem :)  Son zamanlarda beni çok heyecanlandıran bir çanta akımı 90’lardan geri geldi. Hem de daha farklı, daha sağlam adımlarla. Ortaokul, lise dönemimde kullanmaktan bıktığım ama bir yandan rahatlığıyla da vazgeçilmezim olan sırt çantaları geri döndü. Gardıroplarımıza yepyeni bir soluk getirmeyi amaçlayan sırt çantaları artık daha çeşitli, daha renkli, daha şık ve daha modern. Desenli, renkli, düz, kumaş, deri bir çok seçenek de var. Chanel’den Gucci’ye pek çok ünlü marka da bu akıma kapıldı ve ortaya inanılmaz güzel sırt çantaları ortaya çıktı. Gelin okul sezonu açılmadan bu göz kamaştırıcı modelleri birlikte inceleyelim !

sirt-cantalari

 

 

Sırt Çantalarında Yeni Modeller

Kadınsı ve şık bir çizgiye sahip Chanel, sırt çantalarında oldukça şaşırttı. Chanel’in grafiti çantası sezonda en çok ilgi uyandıran model oldu. Maskülen ve spor bir izlenim yaratan Chanel Graffiti Çantası moda severlerden tam not aldı. Chanel’in şaşırtan grafiti çantası dışında klasik modelleri de en çok tercih edilen sırt çantaları arasında.

chanel-backpack-sirt-cantasi-2014

chanel-canta-modelleri-1

Chanel-Vintage-Quilted-Backpack_10467_front_large

Deri Modeller

Çantada deri vazgeçilmezlerimiz arasında. Aynı şekilde deri sırt çantalarında da oldukça popüler. Neredeyse her markada ve modelde deri çantalara rastlamak mümkün. Genel olarak siyah modeller tercih edilse de renkli modeller de kıyafetinize bambaşka bir hava katabilir.

30S5GEZB1L-1376_IS

Backpack-Trend

2014-sirt-cantasi-modelleri4

Desenli Modeller

Ve tabii ki desenle modeller. Özellikle genç kızların vazgeçemediği desenli modeller pek çok kıyafet ile uyum içerisinde. Bir yandan cıvıl cıvıl bir izlenim verirken bir yandan şıklığıyla göz kamaştırıyor. Son derece sade giyindiğiniz de bile desenli sırt çantaları ile bu görünümü bambaşka bir boyuta çıkarabilirsiniz.

kurunler_8813

2014-sirt-cantasi-modelleri-5

53676f6ce4b051b2f5253606-large

Püsküllü

Bu yıl ayakkabıdan kıyafete her parçada karşımıza çıkan püskül, sırt çantalarında da karşımıza çıkıyor.

e41fac46-8cf6-40d6-b7e5-c25feef23686

 

Sportif

Sırt çantaları her ne kadar farklı formlarda dönmüş olsalar da bize her zaman sportif etkinlikleri çağrıştırırlar. Bu nedenle sportif sırt çantası modelleri her yıl olduğu gibi bu yıl da revaçta. İster spora giderken ister dersten derse koşarken bu spor sırt çantası modelleri eşyalarınızı rahat bir şekilde taşımanıza yardımcı olabilir ve size büyük bir kolaylık sağlayabilir.

19767b48f3b05dac53f768433f3eeca62_a8dbe6b238af46a16c217834a13642ec_2

sirt-cantasi-modasi-08

Çuval Çantalar

Vee son olarak çuval çantalar… Eskiden oldukça popüler olan çuval çantalar sırt çantalarıyla birlikte yeniden popülerleşti ve aramıza geri döndü. İçine tüm eşyalarımızı atacağımız çuval çantalar modernize edilmiş versiyonuyla oldukça havalı gözüküyor.

sirt-cantalari-geri-dondu-4

Umarım bu hem şık hem havalı hem de spor sırt çantaları okulların açılacağı bu dönemde size biraz yardımcı olabilmiştir. Ben bu yazıyı yazmamla birlikte kendime bir bahane ürettim ve ilk iş sırt çantası almaya karar verdim. Size de bol keyifli alışverişler :)

sırt_cantası_3

 

 

 

Leave a Reply