Dünyaya Kulak Tıkayanlar: Comfort Zone Crushers

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/1a/61/22/1a61228694f14473ecf7bcc65eab655c.jpg

 

Dünyaya kulak tıkamak mı, o da ne demek dediğinizi duyar gibiyim. Dünyanın sesine öylesine kulak vermişiz ki ne kalbimizin ne aklımızın ne ruhumuzun sesini duyabiliyoruz. Dünya dönerken biz de onun içinde pervasızca yuvarlanıp duruyoruz. Genel geçer kaygılar öyle çetin örümcek ağları sarmış ki kafalarımıza, başkası ne der diye yaşanan hayatlarla dolmuş etrafımız. Comfort Zone Crusher ise işte bu örümcek ağlarını bertaraf etmeye kararlı bir oluşum aslında. Başkası ne der sorularının kıyısından bile geçemeyeceği bir oluşum. Artık sadede gelelim diyorsanız bu oluşumu biraz daha detaylı anlatayım. Comfort Zone Crusher, Till Gross tarafından temeli atılmış ve sizi  etraftakiler ne der düşüncelerinden, korkularından arındırmayı hedefleyen; size sizin yaşamak istediğiniz hayatın-başkalarının sizin yaşamanızı istediği değil- kapılarını aralayan bir oluşum. Öncelikle yapmanız gereken bu programa şu adresten kayıt olmak.


İlk olarak bu program sizden 7 gün boyunca “challenge” adı verilen farklı egzersizleri yapmanızı istiyor. Mail ağına üye olduğunuz takdirde başarmanız gereken ilk “challenge” mailinize düşüyor ve tamamlamak için 2 gününüz oluyor. 2 gün içinde bu görevi başarıyla tamamlamayabilirseniz yeni bir “challenge” kapınıza dayanıyor. Bu egzersizlerin arasında kalabalık bir meydanda 30 saniye boyunca yerde yatmak da var, yolda gördüğünüz insanlardan bir beşlik çakmasını istemek de, insanlara sorular sorarak 10 kere hayır cevabı almak, yürürken bir kuş taklidi yaparak ciklemek, hatta metroda kurt gibi ulumak ve aklınıza hiç gelmeyecek bambaşka “challengeler” da var. Youtube’a comfort zone crusher challenge yazdığınızda bunları deneyimlemiş  pek çok insanın videosuna ulaşabilirsiniz. Comfort zone crusher olmak için size düşense tüm bu zorlu görevlerin üstesinden gelmek. Kim ne der diye düşünmeden, korkmadan, çekinmeden… Evet, kulağa biraz zor ve utanç verici gelebilir ama unutmayın hayat komfor alanının dışına çıktığınızda başlıyor, herkesin gittiği yolları takip ettiğinizde değil. Ayrıca bu mail ağına üye olarak  Till’in ilişkiler,korkular, özgüven, alışkanlıklar gibi konular üzerine ufuk açıcı ve eğitici videolarını da izleyebilirsiniz.

Siz siz olun Till’in sesine kulak verin.

Comfort Zone Crusher’ı bir de Till’in ağzından dinlemek isterseniz…

https://www.youtube.com/watch?v=yGGFbRHCggo

Ayrıca Till’in oldukça fazla sayıda izleyiciye ulaşan bu TEDx konuşmasını da izlemenizi tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=HtDkg3Xwn7U

Diğer comfort zone crusherlara ulaşmak ve onlardan cesaret almak isterseniz 4000den fazla üyesi olan facebook grubuna katılabilirsiniz.

https://www.facebook.com/groups/321872967983774/?ref=ts&fref=ts

 

Korkulardan ve kaygılardan arınmaya, kalbinin sesini duymaya ve bir comfort zone crusher olmaya var mısın?

https://pbs.twimg.com/media/B6WilOKCIAIlDFy.jpg

 

 

 

Leave a Reply