Paris gece hayatına armağan ettiği 4 ikonik mekanla efsaneleşen işletmeci Raymond Visan, 1996′ da kapılarını açtığı Buddha-Bar ile sadece Paris’e değil tüm dünyaya fine dining adına yeni bir soluk getirdi. Yaşamdan zevk alanların Mekke’si olarak kabul edilen Buddha-Bar’ın eşsizliği ise Pan-Asya ve batı kültürünü mutfak, mimari, sanat ve müzik açısından bir araya getirmesinden geliyor. İmza miksoloji teknikleri ve elektro-etnik müzik listeleriyle artık dünya çapında bir marka haline gelen Buddha-Bar, Paris’ten sonra Londra, Beyrut, Monte Carlo, Moskova ve Kahire gibi şehirlerde de gece hayatının nabzını tutuyor. Buddha-Bar’ı Buddha-Bar yapan ise her şubesinin tam ortasında bulunan devasa Buda Heykeli!

Füzyon mutfağı esas alınarak Çin, Japon, Tayland ve Avrupa mutfaklarını harmanlayan Buddha-Bar, sadece bir gece kulübü ya da restoranın çok ötesinde, adeta bir deneyim vaat ediyor; çünkü günün her saatine özel güçlü yemek ve kokteyl menüsünü eklektik müzikler ile harmanlayan oryantal bir tapınak burası.

buddha bar mixology ile ilgili görsel sonucu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu kozmopolit yemek ve yaşam kültürü, şehir hayatından kumlu plajlara da taşındı. Buddha-Bar Beach adı altında ilk defa 2015’te Mikonos’ta, daha sonra ise Maldivler, Santorini ve Abu Dabi gibi gözde lokasyonlarda da hizmet vermeye başlayan Buddha-Bar’ın yeni adresi ise Bodrum!

Buddha Bar

Caresse Otel bünyesinde Haziran ayından itibaren 11:00 ile 02:00 arasında hizmet vermeye başlayacak olan Buddha-Bar Bodrum, tıpkı diğer şubelerinde olduğu gibi çağdaş füzyon mutfağı, imza kokteyller ve canlı DJ performansları geleneğini de sürdürecek. Asya’nın egzotik ve mistik ruhunu Akdeniz mutfağından esintilerle birleştiren, üzerine bir de Bodrum havası eklenmiş unutulmaz bir Buddha-Bar bu yaz kesinlikle tecrübe edilmeli!

 

Adres: Adnan Menderes Caddesi No: 89 Asarlik Mevkii, Muğla

 

Kaynakça ve Görseller:

www.buddhabar.com/en/

www.buddhabarbeachsantorini.com/restaurant

www.montecarlosbm.com/en/bar-nightclub-monaco/buddha-bar-monte-carlo

Leave a Reply