Tatilimde İngiltere’yi biraz keşfetme fırsatım oldu. Birçok yer gezmemin üzerine aralarından bir tanesinin ne kokusu ne de lezzetleri aklımdan çıkıyor: SugarSin

Dükkanı gördüğünüzde burada minik, modern bir Willy Wonka Fabrikası olduğu izlenimine kapılıyorsunuz. Covent Garden’da minik bir şeker dükkanı olarak kurulan SugarSin sonsuz sayıda özel şeker üretme tutkusuyla kurulmuş. Müzelere yakın oluşunun da etkisiyle gün içerisinde gerek İngilizler gerek turistlerden zar zor yer bulabiliyorsunuz.

Yaşadığınız görsel şölenin sonrasında bir anda hangi şekerden alsam telaşı içine giriyorsunuz. Geniş şeker kitlesi ile size uyacak en az bir kiloluk paket hazırlayabilirsiniz. Pamuk şekeri aromasından anasona, tatlıdan ekşiye birçok çeşidi var. Diğer birçok şeker dükkanının aksine burada size hiç duymadığınız  şekerlerden bile ikram edebilirler.  Bu şekerleri isterseniz orada bulunan cam kavanozlarda isterseniz de kağıt keseler içerisinde satın alabiliyorsunuz.

Bu sevimli dükkanı diğer şeker dükkanlarından ayıran en önemli özelliği bu kadar çok çeşidi oluşu. Bugüne kadar hiç görmediğim diyet şekerleri bunlardan yalnızca bir tanesi. Özellikle iş hem yiyip hem fit kalmaya geldiğinde diğer markalardan 1-0 önde olduğu kesin. Aynı zamanda alerjisi olan kişilere de müjde. Alerjen maddeleri çıkardıkları birçok şekerleme de hem dükkanda hem de internet satışlarında mevcut.

Bulunduğu yeri düşündüğümüzde çok da merkezi bir yerde olmaması bir dezavantaj gibi görünse de belli bir meblağı aştığınız takdirde siparişinizi evinize kadar getiriyorlar.

Eğer İngiltere’ye yolunuz düşerse ve canınız güzeller güzeli şekerlerden tatmak isterse uğramadan geçmemeniz gereken bir durak SugarSin.

Şekerlemelerle kalmanız dileğiyle.

Görsel Kaynakça

 

https://www.yelp.co.uk/biz_photos/sugarsin-london-3?select=Nn5gInZdgsw2FxxcWqjLhw

https://www.yelp.co.uk/biz_photos/sugarsin-london-3?select=icyb7QQns1oA9HsjuqcueA

https://www.yelp.co.uk/biz_photos/sugarsin-london-3?select=gt7eJrH04FTvkEfZhR2bpA

Leave a Reply

2 comments

  1. Hasan

    Uğranılacak yerlere eklendi Elif Hanım teşekkürler

  2. Çağrı

    Mutsuzluğu giderebilecek yerlerden birisi olarak düşünebiliriz. Sonuçta çoğu insan için şekerler, mutluluğu zirveye çıkarmanın en kolay ve tatlı yöntemi..