Modada Smiley Çılgınlığı

Kabul etmek gerekir ki uzun zamandır süren pandemi ve onun getirdikleri hepimizin psikolojisini etkiledi. Tüm dünyaya pandemiyle birlikte yayılan depresyon ve mod düşüklüğü kendini modada da belli etti. Adeta dünyanın kasvetine bir başkaldırı olarak smiley yüzler; kıyafet, aksesuar, hatta ev modasında patlama yaparcasına yaygınlaştı.

Kıyafetlerde Smiley

Bunların başlangıcı olarak Justin Bieber’ın çıkardığı drew house markasını gösterebiliriz. Smiley surat modada bu kadar popüler değilken böyle bir işe girişen Bieber birçok parçada bu yüzü kullanmıştı. Eşi Hailey’in de kullanmasıyla smiley kendine yer edinmeye başlamıştı.

Günümüzde ise kıyafetlerde smiley o kadar yaygınlaştı ki her mağazada rastlamamız mümkün. Çeşitli renk ve modellerde herkese hitap edebilecek ürünler piyasada yerini alıyor.

Aksesuarlarda smiley: kolye, yüzük, küpe, çanta…

Belki de smiley surat bulunduran en şık parçalar onlar. Yine birçok renk ve çeşidini görebildiğimiz aksesuarlar şık ve süslü parçalarla bu ciddiyetsiz ifadeyi birleştiriyor. Mesela şık ve resmî kombinlerin yıldızı son zamanların trendi tote çantalar da gülücüklerden nasibini alarak sevimli bir hava kazanmış oldu. Sarı smiley deseninin beyaz spor ayakkabılarla müthiş uyumu ise su götürmeyen bir gerçek gibi duruyor. Bunun yanı sıra Moschino işi daha da eğlenceli hale getirmiş görünüyor.

Kolye, yüzük ve küpelerde ise gülen suratı altın, gümüş kaplama, taşlı veya neon renkli şekilde görebiliyoruz. Neon renklerin son zamanlarda popülerliğini koruduğunu hatırlatarak altın kaplama ve taşların da gülen suratı şıkır şıkır hale getirdiğini söylememiz mümkün. Bu durumda hem spor ve basit hem de şık ve süslü kombinlerde kullanabiliyoruz.

Peki ya daha değişik ürünler?

Smileyler sadece kıyafetlerde değil tekstil ve ev dizaynında da trend durumda. Sırıtan bir yüz ifadesinin dekoratif bir halıya dönüşeceği kimin aklına gelirdi? Son zamanların yeni trendlerinden telefon aksesuarları (charmları) da bolca smiley içermeye başladı, tabii bunlara telefon yüzükleri ve tutacakları da dahil. Emojiler ve smiley düşünüldüğünde kaynaklarının telefonlar olduğunu söylememiz mümkün. Onlar da geldikleri yere ayak uyduruyor… Bana kalırsa da smiley suratların en uyumlu ve hoş göründüğü yerler bu telefon aksesuarları.

Her ne kadar modaya pozitiflik katsa da bu yeni trendi çok sevdiğimi söyleyemeyeceğim. Eğer bu sevimli parçalar sizin hoşunuza gittiyse kendinize birkaç tane edinip dünyadaki bu trendi yakalayabilirsiniz. Benden küçük bir tavsiye: Tüm bu sırıtan suratların modası geçtiğinde de severek kullanmaya devam edecekseniz alın. Gerçekten sevmediyseniz, bu simge demode olduğunda size bu kadar sevimli görünmeyebilir :)

Kaynakça:

https://tr.dhgate.com/product/smiley-flame-print-round-neck-sweatshirt/524271863.html

https://urun.n11.com/telefon-askisi/silikon-popsocket-telefon-tutucu-gulenyuzemojihediye-kumas-maske-P446483607

https://www.allshewants.shop/product-page/smiley-phone-charm

https://www.byeldaeksioglu.com/urun/sari-smile-yuzuk

https://www.instagram.com/p/Br02Qcvn9eV/?utm_source=ig_embed&ig_rid=227533bb-6bc1-4987-bf0d-cc62174f8281

https://www.instagram.com/p/CNwiBWqhr5i/

https://www.pinkvilla.com/fashion/celebrity-style/justin-bieber-and-wife-hailey-baldwin-are-drew-house-s-first-models-455739

https://www.shopstyle.co.uk/browse/platforms/moschino

https://www.trendyol.com/pull-bear/kadin-altin-rengi-altin-kaplama-smiley-kolye-05992391-p-41508034

https://www.trendyol.com/bershka/kadin-beyaz-smiley-crop-ceket-p-47122864

https://www.wishaksesuar.com/urun/smiley-gold-tasli-kupe

https://www.zara.com/tr/tr/smiley%C2%AE-happy-koleksi%CC%87yonu-t-shirt-p05643372.html

https://www.zara.com/tr/tr/smiley-%C2%AE-kanvas-tote-%C3%A7anta-p16146710.html

Leave a Reply