BUCC (Bilkent Üniversitesi Koro Kulübü) Gururla Sunar!

Screen Shot 2015-04-30 at 13.52.33Bilkent Üniversitesi Koro Kulübü; Atatürk ilke ve devrimlerine derinden bağlı olan ve onları tutum ve eylemleriyle yaşatan, uygar Türk genci ve çağdaş Türk müziğinin varlık ve gücünü yansıtan ilerici ve yenilikçi bir çok sesli koro oluşturmak, öğrencilere koro müziğini tanıtmak, öğretmek ve sevdirmek ve onlara birer korist olarak diğer öğrencilerle uzlaşma, dayanışma ve birlik içinde çalışma becerisi kazandırmak amacıyla kurulmuştur. Bunların yanında, eğitim ve öğretim yılı içinde dinletiler düzenleyerek Bilkent Üniversitesinin kültür yaşamında etkin ve etkili bir rol üstlenmek ve üniversitenin sanatsal saygınlığını artırmak, Türk ve Dünya müziği eserlerini bir arada seslendirerek öğrencilere evrensel düzeyde müzik ve yaşam algısı aşılamak, toplumsal ve çevresel sorunlara karşı toplumu bilinçlendirmek ve bu sorunlar hakkında duyarlılık yaratabilmek için özel dinletiler düzenlemek, Bilkent Üniversitesini ve Türkiye Cumhuriyetini ilgili alandaki ulusal ve uluslararası etkinlik ve yarışmalarda temsil etmek gerçekleştirmeyi istedikleri diğer hedefler arasındadır.

2014 BUCC- Eymir Fidan Dikiminden

2014 BUCC- Eymir Fidan Dikiminden

Bilkent Üniversitesi Koro Kulübü 2012 yılından beri etkinliklerine devam etmektedir. Konser biletlerinden edindikleri geliri ise her sene farklı bir sosyal sorumluluk projesine bağışlayarak ilgili yerlere gönderilmesini sağlamaktadırlar. Geçtiğimiz senelerde Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağış ve Eymir’e 400 fidan dikimi gibi yollarla çeşitli katkılarda bulunan koro, bu sene ise Gölbaşı ve Mühye Köyü’nde bulunan hayvan barınaklarına yiyecek, ilaç ve erzak temininde bulunacak. Gerçekleştirecekleri etkinlik ‘Project Retro’ olup, bizleri geçmişe güzel bir yolculuğa çıkaracak. 1960’lardan 1980’lere uzanan muhteşem müzik serüveni tam size göreyse şimdi okuduğunuz bu haber, size kaçınılmaz bir konser sunmaktadır.

Her sene bir temayla izleyici karşısına çıkan BUCC, bu sene kostümlü ve danslı olarak 60,70,80,90’ların hitlerini sahneye koyuyor. 15 mayısta gerçekleşecek olan konserin içeriğinde Elvis Presley, The Beatles, ABBA, Michael Jackson, Celine Dion ve daha birçok sanatçının en ünlü şarkıları bulunmaktadır.

2014 BUCC Konserinden Bir Kare

2014 BUCC Konserinden Bir Kare

 

Biletleri 4 mayıstan itibaren A binası ve Speed cafe’den temin edebilirsiniz. Alacağınız her bilet ile Mühye Köyü ve Gölbaşı Hayvan Barınaklarına yapılacak yiyecek ,ilaç ve erzak yardımına katkıda bulunmuş olacaksınız. Hayvan dostlarımızın daha güzel günler geçirmelerine, eğlenerek ve geçmişe kısa bir yolculuk yaparak katkıda bulunmak istemez misiniz?

O zaman herkes 15 mayısta BLIS PERFORMANCE HALL’da buluşuyor.

Leave a Reply