Her ne kadar başkent de olsak, Jolly Joker, If, Hayal Kahvesi gibi güzel konser alanlarına sahip olsak da; her zaman istediğimiz sanatçıları dinleme fırsatı bulamıyoruz. Bir konseri kaçırdığımızda, yenisi için uzun süre beklememiz gerekiyor. Aralık ayı da işte kaçırılmayacak konserlerle dolu… Her ne kadar Ocak ayının başlamasıyla Bilkentliler yoğun bir sınav trafiğine girecekse de, müzik için de biraz zaman ayırmak lazım.

imagesÖnereceğim en yakın tarihli konser ise 11 Aralık’ta If Performance Hall’de. Ankara  Perşembe akşamı Ezgi’nin Günlüğü‘nü ağırlıyor. Konserin kapı açılış saati 21.00. 2010 yılından beridir aynı ekiple yola devam eden grubun en bilinen, en sevilen şarkılarından biridir ‘Aşk Bitti’ şüphesiz ki. Konserin hafta içi olması ve geç bitmesi büyük dezavantajlar tabii ama sevenlerin kaçırmayacağına eminim.

Her ne kadar yazının başında konserlerin seyrekliğini eleştirsem de; sık sık gelen isimlerden Kenan Doğulu’yu, 13 Aralık’ta Jolly Joker Ankara‘da dinleme fırsatınız var.

Pop müziğin hüzünlü seslerinden Feridun Düzağaç‘ı tercih etmek isterseniz, kendisi 13 Aralık’ta ODTÜ KKM‘de sahne alacak. En son 2 ay önce, Jolly Joker Ankara’da sahne almıştı kendisi.

birsen-tezer2

Birsen Tezer

Özellikle Jehan Barbur, Bülent Ortaç ve Hüsnü Arkan ile yaptıkları düetlere bayıldığım bir güçlü ismi, Birsen Tezer‘i, 2 gece üst üste Ankara’da dinlemek mümkün. 16 Aralık’ta Passage‘da ve 17 Aralık’ta Hayal Kahvesi Ankara‘da konser verecek Birsen Tezer.  2009’da çıkardığı ‘Cihan’ adlı ilk albümden sonra çok sevilen ve 2013’te ikinci albümü İkinci Cihan‘ı çıkaran sanatçıyı canlı dinlemek için sabırsızlanıyorum.

Türk Rock müziğinin güçlü kadın sesi Şebnem Ferah ise 19 Aralık’ta Congresiumda sahne alacak. Konser saat 21.00’de başlayacak, tek tip bilet seçeneği var.

 

duman

Duman 31 Aralık’ta Jolly Joker’de.

 

Son olarak eğer yılbaşı için planlarınızı daha yapmadıysanız, Jolly Joker’de Duman konseri güzel bir seçenek olabilir.

 

 

 

 

Leave a Reply