Ankara’da Huzur ve Eğlence Bir Arada: Club Mirador

Herkes hayatının karmaşasından, sınavların veya işinin yoğunluğundan kaçarak değişik bir şey yapmak ister. Ben böyle anlar için Mirador’u buldum. Havuza bakan barda serinlemek mi yoksa bir sabah şezlongda güneşlenmek mi en çok rahatlatır insanı; yoksa ikisi birden mi? Ya da sıra gecesi, rum gecesi, flemenko gecesi gibi değişik organizasyonlar mı?

club mirador

Mirador’da yaz boyunca bu tip değişik organizasyonlar var. Ben sıra gecesine gittim ve hakkını verdiklerini düşünüyorum. Davulcunun şovlarından geleneksel yemeklere; çiğ köfte yapımından mırraya her şey çok güzeldi. Bu tür organizasyonlara gitmek isteyenler, önceden arayıp tarihini ve saatini öğrenip rezervasyon yaptırabilirler.

Bir başka tarz olarak ise istenirse toplu organizasyonlar yapılabiliyor, mangal, düğün gibi…  Ama en çok ilgimi çeken taraf pazar günleri olan açık büfe kır kahvaltıları ve havuz… Kahvaltı yapıldıktan sonra havuz kenarına geçilebiliyor. Yani kahvaltınızı bitirdikten sonra şezlongda güneşin tadını çıkarmak mı istersiniz yoksa havuza atlamak mı sizin seçiminiz. Her ne kadar Ankara’nın yağmurları daha bitmemiş olsa da haziranla birlikte Ankara’nın sıcakları başlar ve bir Ankaralı olarak kuru sıcağı tanıyorum. İşte bu zamanlarda havuz, serinlemenin en iyi yolu bence. Serin ve  temiz bir havuz bulmak kolay değil; ama Mirador’un havuzu tam puan aldı benden. Yüzmek hem spor hem de en iyi serinleme yöntemlerinden değil midir? İdeal mekanımızı bulduk.

club mirador 2

Eğer sade ve daha sakin bir gün geçirmek isterseniz göl manzarası olan çardakları bunun için ideal, gelip günlük kiralanıp manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Sonra isterseniz havuza, isterseniz yemeğe, isterseniz ikisine birden… Ben tüm günü orada geçirdim artık gece başlasın derseniz veya bir iki kadeh bir şey içeyim derseniz yine var. Havuzun tam karşısındaki barı bunun için ideal… Mogan Gölü’nü gece seyretmesi ise bambaşka bir keyif; ister çardaktan ister masandan, ister çimlerden, ister hamaktan. Ankara’dan tamamen bağımsız ve güzel bir ara için Mirador ideal yani.

 

2014-05-12 20.56.16

Adres: TED Koleji Arkası, Yumrutepe Mevki Ahlatlıbel, 06830 Ankara

Telefon: 0533 200 90 80

clubmirador

 

 

Leave a Reply