Evinde Hissetmek İsteyenlere: Eşofman Modası ve Şebnem Günay

Baharı resmen karşıladığımız nisan ayından hepinize merhaba! Umarım bedenimizi ısıtan bahar güneşi ruhumuzu da ısıtır, uzun bir dönemin sonlarına yaklaşırken ihtiyacımız olan son enerjiyi de böylelikle toplarız.

Gelelim bu ayki yazımın konusuna. Sınavlar, yoğunluk, yorgunluk oldu mu ne giymek isteriz? Elimizdeki en rahat, soğuk havalarda ısıtan, sıcak havalarda terletmeyen kıyafetleri elbette: Yani eşofman. Bu kadar rahat bir şeyi nasıl kombinleyeceğinizi anlatacak değilim, bunda tamamen özgürsünüz. Bu yazıyı bu yüzden yazmaya karar verdim, ne kadar özgür olduğunuzu göstermek için. Aklınıza gelen HER ŞEYLE kombinleyebilirsiniz eşofmanları.

Önce, her zamanki gibi kadınlar:

Gigi Hadid, eşofmanları en sık kullanan ve kombinleyen ünlülerden. Tarzı da genelde spor olduğundan eşofmanları kendisine güzel yakıştırıyor. Sizin için onun kombinlerinden bazılarını derledim.

 

Dönemin modası bomber şişme montlarla:

Eşofmanları yalnızca eşofmanlarla değil, aşağıdaki gibi farklı türden parçalarla da kombinleyebilirsiniz; trençkot, şık çantalar veya gömlekler gibi.

Gigi Hadid’le başlamamın sebebi, onun ünlü tasarımcı Şebnem Günay’ın tasarımlarını giymiş olması. Şebnem Günay kim mi?

Şebnem Günay, 17 Şubat 1994’te Belçika’da doğdu. 12 yaşından beri en büyük hayali moda tasarımcısı olmak olan Günay, bu hayalini gerçekleştirebilmek için 19 yaşında İstanbul Moda Akademisi’nde (IMA) “Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programı”na başladı. Okulun ilk yılında Paris’teki “Who’s Next” fuarında “En İyi Tasarım Ödülü”nü kazandı. Bitirme projesi olarak hazırladığı tasarımları çok beğenilerek 2015 İstanbul Moda Haftası’nda “New Gen” defilesini açması için seçildi.

Mezuniyetinden sonra kendi markası SEBNEMGUNAY’ı kuran ve moda alanında eğitimine devam eden Günay’ın çeşitli koleksiyonları Vogue Italya, Marie Claire Türkiye, Originel, ALL, Elele gibi dergilerde yayınlandı. Spor, abartıdan uzak ve sade bir çizgiye sahip Günay’ın tasarımlarını Gigi Hadid, Bella Hadid, Bade İşçil, Merve Boluğur, Demet Özdemir gibi ünlü isimler de giydi.

Ve de araştırma yaparken karşıma çıkan, farklı bulduğum diğer kombinlere bir göz atalım şimdi.

Bere ve bileği saran spor ayakkabılarla hiphop tarzınızı tamamlayabilir ve hatta kemer bile takabilirsiniz. “Yahu ne alaka?” diyebilirsiniz ama moda böyle bir şey işte. Kafanıza göre.

Veya kapüşonlu elbiseler:

Ya da topukluyla kombinlenenler. Daha neler göreceğiz bakalım.

Trençkot veya maxi kabanlarla da tercih edilebilir.

Gelelim erkeklerinkine. Kadınlarınki kadar çeşitli aksesuar bulmada zorlanabilirsiniz. Bu durumda kombininizi hareketlendirmek için şapka, saat, çanta veya güneş gözlükleri tercih etmeniz sizi sıradanlıktan kurtaracaktır.

 

Bir önceki yazımda da söylediğim gibi, hiçbir şey kullanmayacaksanız da monokrom (tek renk) giyinin; bu vücudunuzu ince ve uzun gösterir.

Kepler de kombininizi hareketlendirmek için iyi bir seçimdir.

Bu aylık da benden bu kadar sevgili okurlarım! Umarım paylaştıklarım sizin için faydalı olmuştur. Çiçekli, neşeli ve modalı günlere! Bir sonraki yazımda buluşana kadar kendinize çok iyi bakın, hoşçakalın!

 

 

Kaynakça:

Görsel Kaynakçası:

 

Leave a Reply