Yeni Yıl Gelirken: 2019 Moda Trendleri

Yeni yılda yeni moda trendleri bizleri bekliyor! Tabii ki modaya uyum sağlamak zorunda değiliz, ama yine de dolabımızı düzenlerken yeni trendler hakkında bilgi sahibi olmakta fayda var.
1. Hayvan Deseni

2018’in sonlarında başlayan, seveni de sevmeyeni de çok olan hayvan desenli kıyafetleri 2019’da da görmeye devam ediyoruz. 1900’lü yıllardan günümüze moda trendlerine baktığımızda hayvan deseninin belirli aralıklarla moda olduğunu görüyoruz ama şu anda daha önce hiç olmadığı kadar renkli, abartılı ve öncekinden farklı olarak çoğunlukla spor kıyafetlerle kullanımı tercih ediliyor. Yine de tuzağa düşüp dolabımızı baştan aşağı hayvan desenli kıyafetlerle ve aksesuarlarla doldurmadan önce iyice düşünmeliyiz çünkü modası geçtiğinde bu kadar iddialı kıyafetler aldığımız için çok pişman olabiliriz.

2. Bisiklet Şortu

 

Kim Kardashian ve saz arkadaşlarının başımıza musallat ettiği bu trendi 2019’da sokaklarda ve moda defilelerinde sık sık görmeyi bekliyoruz. Ben, kendi adıma henüz bu fikre ısınabildiğimi söyleyemem ama moda dünyası tarafından şimdiden kabul görmüş durumda.


3. Karpuz Kol

Karpuz kol modası geri dönüyor! 80’lerden beri görmediğimiz bu trend hem kollarımızdaki fazlalıkları saklamamıza yardım ediyor hem de genel olarak tüm vücudu olduğundan ince gösteren bir illüzyon yaratıyor. Yine de bu moda trendinin kalıcılığına fazla güvenmemeliyiz, dolabımızı karpuz kollarla doldurmadan önce iyice düşünmeliyiz.


4.Lavanta: Yılın Rengi

2019’un en moda rengi lavanta, ayrıca mor tonları da oldukça ön planda olacak gibi görünüyor. Lavanta rengini sevmediğimizi düşünerek geçmek yerine bize uygun bir tonunu bulabiliriz zira oldukça asil bir renk.
5. Kova Şapka

Kova şapkalar moda olmuş, bildiğimiz yazlıkçı nine/dede şapkası. Takmak isteyen takabilir, ama lütfen bu şapkaları hiçbirimiz satın almayalım; eminim babaannelerimizin evinde en az üç çeşidi vardır.


6.Ekstra Küçük Çantalar

2019’un başka bir moda trendi ise mikro boy çantalar. Belki okul günlerimizde eşyalarımızı bu çantalara sığdırmakta zorlanabiliriz; ama yine de oldukça heyecan verici. Küçük çantalar; cüzdanımızın içindeki en önemli şeyleri -kimlik, ehliyet, kart- koyabileceğimiz bir kartvizitlik edinirsek haftasonlarımızın ve okul harici aktivitelerimizin bir vazgeçilmezi olacağına eminim.

7. Rengarenk Ekoseler

2017’de başlayan bu trendi 2018’de de sıklıkla görmüştük. 2019’da ise bu trend iyice çılgın bir hale gelecek; her an her rengini görebiliriz. Bu moda trendi güzel ancak tedbirli olmakta fayda var; fazla abartmamalıyız.

Leave a Reply