2020 Yazı: Mayo ve Bikini Şıklığı

Deniz, kum, güneş… Tüm yıl beklediğimiz yaz geldi… Kendimizi havuza ve denize atarken de şık olmamız gerektiğinin hepimiz farkındayız. Stil sahibi görünmenin yanı sıra vücut hatlarımızın en net şekilde görüldüğü bu zamanlarda vücut proporsiyonumuza göre mayo ve bikini tercihi yapmak oldukça önemli. 2020 yazının en trend plaj görünümlerini inceleyip ilham almanın tam zamanı!

Son birkaç yıldır olduğu gibi bu yıl da çok sık karşılaştığımız hayvan desenleri plaj ürünlerinde de popülerliğini gösteriyor. Hem kadın hem de erkek için şık bir görünüm sağlayan hayvan desenli bikini ve mayolar, her bütçeye hitap edecek şekilde piyasada yer alıyor. 

Yine son zamanlarda ön plana çıkan metalik renkler bikini ve mayolarda da oldukça çarpıcı ve iddialı duruyor. Siz de güneşin altında parlamak isterseniz bu parçalar tam size göre! 

Omuzlarınız mı dar? Belinizin daha ince durmasını mı istiyorsunuz? Orantılı bir kıvrıma sahip görünmek istiyorsanız volanlı bikini ve mayo modelleri tam size göre. Latin esintileri taşıyan bu parçalar aynı zamanda oldukça şık görünüyor. 

Bu yaz başka bir trend de ip detaylı mayo ve bikiniler. Genellikle bol dekolteli, minimal bikini ve mayolarda kullanılan bu detay oldukça havalı bir görünüm sağlıyor. Vücuduna güvenenlerin tercihi olan bu modelleri tercih ettiğinizde güneşlenirken dikkat etmenizi hatırlatalım. İnce ve sık ip izlerini vücudumuzun çeşitli yerlerinde görmek istemeyiz. 

2020 yazında değişik mayolar da oldukça revaçta. Özellikle iki parça gibi duran ve pencereli mayolar hem şık hem de spor bir görünüm sağlıyor. “Hem mayo gibi bütün olsun, hem de karın kısmını o kadar kapatmasın” diyenler için aranılan bir parça. Bir zamanların trendi mayokiniler de bu sezon eski şöhretine kavuşmuş görünüyor. Vücudunda bazı yerleri gizlemek isteyenlerin de favorisi bu parçalar oluyor. 

Floral desenler de her zamanki modasını koruyor hem erkek hem de kadın plaj giyiminde. 

Hippilerden günümüze yadigâr kalan batik deseni de yaz modasında yerini aldı. Yine hem kadın hem de erkek plaj giyiminde sıkça rastladığımız bu desen, renkleriyle de oldukça cezbedici. Aynı zamanda bu dağınık renkler, algıyı kendilerine çekerek vücudunuzun kusurlarını kapatmaya yarayabilir. 

Bu sene kolları fırfırlı veya uzun kollu bikini ve mayo modelleri de yaygınlaştı. Kollarını kalın bulan ya da beğenmeyenlerin tercihi olabiliyor bu parçalar. Görünüşleri her ne kadar havalı dursa da pek rahat oldukları söylenemez. Sonuçta yüzeceğiz değil mi? 

Hangi renk, desen ya da model moda olursa olsun, önemli olan içinde kendimizi iyi hissetmemiz. Vücut tipimize göre seçim yapmak mantıklı olsa da kendimizle barışık olmamız bir kıyafeti en iyi taşımamızın tek yolu; bu bir mayo veya bikini olsa bile.  

Kaynakça

https://www.brazilianbikinishop.com/tr/body-turquia-frill-143099.html

https://www.gercekgundem.com/galeri/magazin/11615/seyma-subasinin-tasarimlari-baska-markalardan-calinti-mi

https://www.giyimvemoda.com/moda-dunyasi/victorias-secret-yaz-2020-plaj-modasi/585

https://www.glami.com.tr/bershka/bershka-erkek-siyah-cicek-desenli-deniz-sortu-28043685/

https://www.modalite.net/tr/erkek/bershka/mayo-bikini/leopar-desenli-mayo/11786/

https://www.modalite.net/tr/kadin/bershka/mayo-bikini/batik-desenli-mayo/503087/

https://onedio.com/haber/her-tarza-ve-keseye-uygun-yaza-damgasini-vuracak-21-mayo-bikini-908208

https://onedio.com/haber/seyma-subasi-nin-yeni-markasi-babe-activewear-in-tasarimlarinda-birkac-farkli-markadan-esinlendigi-iddia-edildi-911000

https://www.penti.com/kirmizi-punica-deep-frill-bikini-ustu-zidPLQY39IK20IY-RD4

https://www.penti.com/Plaj/kadin-mayo-mayokini

https://www.penti.com/siyah-fiona-frill-bandeau-bikini-ustu-zidPLYG27FN20IY-BK5

https://www.trendlervemoda.com/ilkbahar-yaz-2020-mayo-trendleri/

Leave a Reply