462-kan-bagisi

Okulumuzun seçkin öğrenci topluluklarından Toplumsal Duyarlılık Projeleri (TDP), bir alt projeleri olan Kalpler 1 Lösemi 0 aracılığı ile 19 ve 20 Kasım Çarşamba ve Perşembe günlerinde sabah 10:00 ve akşam 18:00 arası A Binası önünde Kan Bağışı etkinliği düzenleyecek.

Kalpler 1 Lösemi 0 projesi kapsamında her Pazar günü Ankara’da bulunan iki hastanenin lösemili çocuklar servisine ziyaret gerçekleştiren gönüllüler ve koordinatörler Bilkent öğrencilerini duyarlılığa davet ediyor ve çocuklardan yaşlılara kadar her bireyde olabilecek aynı zamanda da en çok rastlanılan kan kanseri olan bu hastalığa yakalanan bireylere umut ışığı olmaya çağırıyor.

‘Birbirimize ihtiyacımız var!’ sloganıyla yola çıkan Kızılay, bu etkinlik kapsamında aynı zamanda Lösemi hastaları için kemik iliği örneği alıyor olacak. Bunun yanı sıra isteyen kişiler, trombosit nakli için iletişim bilgilerini Kızılay görevlilerine bırakarak trombosit nakli gönüllüsü olabilecekler.

Unutmayalım ki gerçekten birbirimize ihtiyacımız var. Gönüllülüğün ve duyarlılığın değerini kaybetmeye başladığı bugünlerde Bilkent öğrencileri olarak, herkesi bu etkinliğe bekliyoruz.

 

Etkinliğin Facebook sayfası için: www.facebook.com/events/385165801659693/

TDP Facebook sayfası için: https://www.facebook.com/TDPBilkent?ref=br_tf

Leave a Reply