Okulumuzun fakültelerinden Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nin 30. yılı şerefine Bilkent Senfoni Orkestrası “Bilkent Otuzuncu Yıl Festivali” ile karşınızda. 1993 yılında Bilkent Üniversitesi’nin özgün bir sanat ve eğitim projesi olarak kurulan Bilkent Senfoni Orkestrası bu festival kapsamında altı farklı konserle dinleyicilerinin kulakları
nın paslarını silmeye hazırlanıyor.image
Konserlerden ilk ikisi, “Gitarlı Beraberlikler” ve “Müzikal Bağlar”, birçok sanatçının katılımı ve muhteşem performansıyla 10 ve 17 Şubatta Bilkent Konser Salonu’nda gerçekleşti. 24 Şubat Çarşamba saat 20.00’de ise festivalin üçüncü konseri olan “Hoca Bey’e Saygı – Pianissimo” Bilkent Konser Salonu’nda dinleyicileriyle buluşacak. Dördüncü olarak BSO, sevenlerinin karşısına “Müziğin Nefesi” adlı konserle 2 Mart Çarşamba günü çıkacak. Festivalin sonlarına gelirken, beşinci konser olarak gerçekleşecek “Tuşlardan Yaylara” adlı konser 9 Mart günü ilgilileriyle buluşacak. Son olarak, eğer bu konserlerin hepsini kaçırmışsanız fakat bu festivale kesinlikle katılmam gerekiyordu diye düşünüyorsanız işte sizin için son şans! Festivalin son konseri olan “Şanın Şaşaalı Dünyası” adından da belli olduğu üzere sizi mükemmel ezgilerin şaşaalı birleşimine çağırıyor. 16 Mart 2016 Çarşamba günü saat 20.00’de Bilkent Konser Salonu’nda gerçekleşecek bu son konserin herkes için kaçırılmaması gereken bir deneyim.
Bilkent’te müziğin 30. yılı olarak anılan bu yılda BSO’nun Bilkent 30. Yıl Festivali konserleri 16 Mart’a kadar her çarşamba Bilkent Konser Salonu’nda saat 20.00’de!
Biletler www.biletiva.com ‘da.

Leave a Reply