Doğaüstü Bir Anime: Bakemonogatari

konachan-com-58169-bakemonogatari

Vampirler, pederler, tanrılar ve aklınıza gelebilecek bütün doğaüstü canlılar… Bunların hepsi bir animede birleşiyor, adına da Bakemonogatari deniyor. İlk sezonu 2009 yılının Ocak ve Mart ayları arasında yayınlanan farklı ve bir o kadar da eğlenceli bu animeyi tanıtacağım sizlere.

Animeden kısaca bahsetmeden önce; şöyle genel bir bilgi vermek yerinde olur diye düşünüyorum: Süper güçleri olan herkes -nedendir bilinmez- normal bir insan olmak istiyor. Bu animede de aynı şey söz konusu. Lise üçüncü sınıf öğrencisi olan Koyomi Araragi, kısa bir süre önce vampirken tekrar normal bir insan olmuş. Ergenliği itibariyle biraz sapık olan Araragi, eskiden kendi gibi farklı, doğaüstü güçleri olanlara normale dönmeleri için Meme Oshino ile birlikte yardım etmektedir. Bir gün Araragi’nin sınıf arkadaşı olan Hitagi Senjogahara Araragi’nin kollarına düşer. Senjogahara aslında intihar etmiştir ve kısa süre sonra Araragi, Senjougahara’nın 5 kilodan daha hafif olduğunu farkeder. Senjogahara onu karışmaması için tehdit bile ettikten sonra Araragi Senjogahara’ya ona yardım edebileceğini söyler. Oshino’nun da yardımıyla Senjogahara eski ağırlığına kavuşur. Senjohara bir yengeç tanrısı tarafından lanetlendiği için ağırlığını kaybetmiştir ve Araragi’ye ona yardım ettiği için kız arkadaşı olmayı teklif eder. Benzer olayların bizzat başına gelmiş olmasından dolayı Araragi, karşılaştığı doğaüstü güçleri olan insanlara yardım etmeye karar vermiştir ve Senjogahara da ona Oshino ile yardım etmektedir.

Bakemonogatari.full.1054428

Monogatari japoncada hikaye anlamına ve animenin diğer sezonlarında isimler sonlarında monogatari olacak şekilde değişmekte; Bakemonogatari, Nisemonogatari ve Nekomonogatari gibi. Olağanüstü konusuyla, farklı karakterleriyle ve kaliteli çizimleriyle Monogatari serisi, ilginç ve bir o kadar da eğlenceli bir anime. Bir şans verin, bence pişman olmazsınız. Şimdiden hepinize iyi seyirler.

Leave a Reply