Girişimcilerle yatırımcıların buluştuğu ve 800 katılımcıyla Türkiye’nin üniversiteler bazında en geniş katılımlı girişimcilik etkinliği “Ankara Start-Up Zirvesi 2016” geçtiğimiz hafta sonu Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Konser Salonu’nda gerçekleşti.

266 EnerjiSA CIO’su Gül Erol, Vestel ARGE ve Ventures Genel Müdürü    Metin Salt, GE Türkiye Stratejik Yatırımlar Genel Direktörü  Erdoğan  Çeşmeli, Pfizer Avrupa Bölgesi Çok Kanallı Pazarlama  Direktörü  Gökhan Salmanoğlu, ve sahibinden.com CEO’su Burak  Ertaş’ın da ilk    gün konuşmacıları arasında yer aldığı program iki  gün sürdü.

Bilkent Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü’nün bu yıl    dokuzuncusunu düzenlediği etkinlikte ikinci gün ise Edelkrone,    Girişimciler, ve Yatırımcılar Paneli’ni takiben proje sunumları  dinlendi.  Web/Mobil tabanlı fikirlerini çalışır bir prototip/ web  sitesi/ uygulama  ile hayata geçirmiş genç girişimcilere “melek  yatırımcılar” karşısında  sunum yapma fırsatı sağlandı.

İkinci günün sonunda çiftçilere küçük lokasyonlarda hava durumu, gübreleme durumu ve toprak nemi gibi bilgiler üzerine dijital çözüm sağlayan tarla.io ekibi birinci oldu. 1. takım Bilkent CyberPark’ta ofis, malî danışmanlık hizmeti, şirket kurulum desteği vementorlük ödülüne layık görüldü. 2. takım İnşaat Dükkanı Bilkent CyberPark’ta ofis ve mentorlük, 3. takım Kipu TEB kuluçka ödülü, Wizihub ekibi T-Jump San Francisco ofisi, Ditospace ekibi Kolektif House ödülü, Şift ekibiyse TEB kuluçka ödülü almaya hak kazandı.

yyy

Farklı üniversite öğrencilerinin de ilgi duyduğu  etkinliğe birçok “Genç Girişimciler Kulübü” üyesinin  yanısıra, kuruculuğunu üstlendiği bu ruhu takip eden  arkadaşlarını desteklemek amacıyla Bilkent GGK  Kurucu Başkanı, 2012 Endüstri Mühendisliği mezunu, Muttalip Olgun da katıldı ve program süresince de  Bilkent GGK üyesi mezun adaylarıyla tecrübelerini    paylaştı, tavsiyelerde bulundu. Bilkent GGK’nın mevcut  aktif üyelerinin mezunlar tarafından desteklendiğini  görmek de ayrıca memnuniyet vericiydi.2

Aynı zamanda,  dördüncüsünden bu    yana Ankara Start-  Up Zirvesi organizasyonlarında da çalışmış bir Genç Girişimciler Kulübü mezunu  olarak, dokuzuncusunu izlemek ve  etkinliğin bu denli geliştiğine şahit  olmak gurur vericiydi. Bu bağlamda,  Yönetim Kurulu Başkanı Bedirhan  Yasin Dudak, Start-Up Zirvesi  Koordinatörü Alparslan Çelimli ve tüm  yıl boyunca olduğu gibi bu etkinlikte de desteğini sürdüren Bilkent GGK Danışma Kurulu Başkanı Akif Karaismailoğlu arkadaşlarımızı ve tüm organizasyon ekibini tebrik ediyorum.

 

Bilkent Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü hakkında daha fazla bilgi için:

https://www.facebook.com/BilkentGGK

Leave a Reply

1 comment

  1. Semih Soranel

    Etkinliği uzun yıllardır takip ediyordum bu sene gidemediğime çok üzüldüm. Cidden baya büyümüş etkinlik. Bir üniversite kulübünün ekosistemde bu denli yer tuttuğunu görmek etkileyici. Seneye diyelim o zaman inşallah. Kaleminize sağlık!